Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 64 людини

Місячник шкільної бібліотека

Дата: 5 жовтня 2021 о 06:56, Оновлено 31 жовтня о 12:23

Бібліотека Уманської гімназії №4 приєднується до про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні з 01 по 31 жовтня 2024 року та запрошує читачів відвідати заплпновані заходи.

25 жовтня у бібліотеці Уманської гімназії №4 було проведено інтелектуальний бібліоквест, присвячений Всесвітньому дню бібліотек «Лабіринтами бібліотеки за ключем до знань». У квесті взяли участь читачі 6 класів.

Маршрут пролягав через 8 пунктів-зупинок, які складалися з низки завдань та підказок. Орієнтирами слугували мапи квестової зони, книжкові виставки. Учасники шукали віповіді, розгадували ребус, складали прислів’я, відгадували загадки, дотримуючись маршрутних листів.

На цих зупинках учасників чекали «бібліотечні цікавинки». Квест розпочався! Юні літературознавці з величезним азартом поринули в пошукові лабіринти. Читачі мали пройти одні й ті ж зупинки, але рухалися різними маршрутами.

Здійснюючи зупинки на маршруті, учасники з великою цікавістю та ентузіазмом давали відповіді на запитання і отримували своєрідні ключі - підказки для подальшого маршруту.

Було дуже приємно бачити зацікавленість читачів-пошуковців у квесті та книгах з різних напрямків знань. Це - енциклопедії, книги про тварин, рослини, книги сучасних українських авторів, та інші

Квест показав, що вчитися – це весело та круто! І не завжди потрібно для цього сидіти за партами. Можна ось так в бібліотеці, в формі змагань, відкривати для себе щось нове. Квест - це чудова можливість весело та з користю провести час в бібліотеці з друзями, однокласниками, та й просто з чудовою компанією.

Захід дав змогу в цікавій формі популяризувати книгу і читання.

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/2614337865421937?idorvanity=315306093599013                      

В Уманській гімназії №4 триває читацький марафон "УКРАЇНСЬКІ ДІТИ ЧИТАЮТЬ"

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/1658825344697120?idorvanity=315306093599013

               

Українська сучасна література знаходиться на тому ж етапі розвитку, як і Україна. Вона розвивається, базуючись на фундаменті, який ніхто не зміг зруйнувати. Хороші книги дають нам орієнтири, вказують напрямки розвитку, після їх прочитання ми мислимо ясніше і нам куди простіше відділити хороше від поганого. Зрозуміло, що література, аби справлятись з такими завданнями, мусить бути багатою змістом і виражена у вдалій формі. Літературний процес сучасної України нараховує багато імен. З кожним роком інтерес користувачів до сучасної художньої української літератури зростає, і що втішає, вона дуже популярна у молоді.

Читати рідне стало не просто модним, але й цікавим. Кожного року читачі, які слідкують за сучасним літературним процесом, з нетерпінням очікують нових презентацій улюблених та відомих письменників та із задоволенням знайомляться з новими іменами молодих авторів, яких з’являється чимало. Вже традиційно інтерес читачів викликають книги В. Шкляра, Ю Винничука, В. Лиса, Ю. Андруховича, Ю. Іздрика, Л. Дашвар та ін.. Популярними у користувачі відділу стали твори Тамари Горіха Зерня, Артема Чапая, Олени Печорної, Артема Чеха, Наталки Гуменюк та ін.

До вашої уваги віртуальна виставка

«СМАК СУЧАСНОЇ ЛІТЕРАТУРИ», присвячена завершенню МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

Книги – культурний код українців, наша спадщина, що ввібрала в себе радість, пристрасть, біль і надію – нашу й наших предків.

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/877990917732500

                

В Уманській гімназії №4 завершився традиційний місячник шкільних бібліотек-2024 під гаслом: "Читаюча шкільна родина-стратегічне завдання бібліотеки.

Бібліотека висловлює щиру подяку всім творчим, активним, допитливим, мислячим та креативним за участь у заходах місячника.

Бажаю всім любителям книг ще більше захопливих сторінок, і саме своїх, таких рідних серцю думок та історій. Ще більше натхнення на нові книжні відкриття і нових улюблених авторів.

 З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек Уманська гімназія №4 розпочинає участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек під гаслом

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

                      

Відкриття місячника розпочалося з виховної години

«Покрова - історичне серце України!»

Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

                

У зв’язку з переходом ПЦУ на новоюліанський календар в Україні з 2023 року святкування **Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників та захисниць України та Дня українського козацтва **перенесено з 14 на 1 жовтня.

З метою поглиблення знань про свято Покрови, про звичаї, пов’язані з цим святом, про українське козацтво часів Запорізької Січі, про сучасних захисників Вітчизни, виховання поваги до історичної спадщини нашого народу, гордості за подвиги наших воїнів, почуття патріотизму дев’ятикласники Уманської гімназії №4 для здобувачів освіти провели виховний захід.

Учасники заходу розповіли про історичні корені свята Покрови , яка споконвіку була захисницею українських воїнів, розкрили значення даного свята у православній традиції та історії українського народу.

Організатори та учасники заходу зуміли пробудити у дитячих серцях найкращі морально – етичні якості.

                                                   

Протягом місячника бібліотек читачів гімназії №4 чекає багато цікавих заходів. Сьогоднішня зустріч не була винятком, адже читачі 4-х класів взяли участь у пізнавальному патріотичному заході «Маленькі патріоти України», довівши, що вони знають історію своєї Батьківщини, безмежно її люблять та готові захищати й оберігати за будь-яких обставин. Наші маленькі патріоти розповіли про символи України та дізналися безліч цікавих фактів про давню та могутню історію нашої Батьківщини. Діти чудово впоралися із усіма завданнями інтерактивної гри «Україна майбутнього», відгадали загадки про символи нашої держави, пограли в гру «Підкажи слово».

Ми пишаємось тим, що маємо таких читачів-патріотів, які із задоволенням читають, пізнають і вчаться бути справжніми українцями. Бібліотека гімназії запрошує всіх охочих долучатися до таких заходів, де не лише можна дізнатися цікаву інформацію, а й отримати рекомендації щодо пізнавальних книг, які відкриють цікаві історичні факти про нашу Батьківщину.

                                               

В читальному залі гімназії №4 для учнів 7-х класів відбулася тематична виховна година

«Видатні традиції козаків».

Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Українське козацтво має довгу славетну історію. Про мужні подвиги та звитягу козаків ходили легенди, своєю мужністю та волею козаки навіки прославили український народ.

Відомо, що свято Покрови на Січі було найвеличнішим. В Україні з 1999 р. офіційно відзначають День Козацтва.

Ми пам’ятаємо про подвиги героїв, які в різні часи боронили свободу та незалежність нашої землі. Козацтво – легендарне минуле українського народу, його святиня. Ми шануємо козацтво як символ свободи, звитяги та національної гідності. Захист Батьківщини та любов до неї - наші найвищі цінності!

Україна – країна з багатою історичною і культурною спадщиною. Неповторна краса української землі століттями надихала на творчість, а славна історія завжди є приводом для гордості. Унікальні звичаї, неповторна культура, працьовиті і творчі люди віками вигідно виділяли Україну поміж інших Європейських країн. Наша країна набагато цікавіша ніж здається! В рамках місячника шкільних бібліотек читачам 5 класів запропонована добірка цікавих фактів про Україну, які змусять ще більше пишатися своєю Батьківщиною.

Наша Україна така казкова, така тендітна. Оспівана Тарасом Шевченко, Іваном Франком, Лесею Українкою… Вона зачаровує, радує око, зцілює душу. Дітей на залишила байдужими презентація «8 легенд, що покличуть у подорож Уманщиною». Про кожне із запропонованих місць є своя історія, легенда, а то й не одна. Тому, мандруючи незвичайними місцями, діти спробували віднайти в них сліди легенд і переказів. Наша Уманщина жива, неповторна. Де ще, у якій державі є такі красоти?

                                                        

Патріотизм у всі часи був, є і буде провідною темою, «наріжним каменем» існування державності. Патріотизм – громадянське почуття, яке поєднує в собі любов до Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, історії, традицій, готовність діяти в інтересах Вітчизни та безкомпромісно стати на її захист у разі необхідності.

Година спілкування «Що таке патріотизм?», звісно, міг би не відбутися, якби не героїчний захист і щохвилинний подвиг наших Збройних Сил України, Територіальної оборони, Нацгвардії, Протиповітряної оборони, Волонтерів, і кожного, хто на своїх місцях робить все можливе для перемоги: захищає, лікує, годує, прихищає біженців та підтримує ділом, фінансами, словом.

Ми віримо в Перемогу добра, в Перемогу України! Вистоїмо!

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/1263644365032067?idorvanity=315306093599013

                                

З 01 жовтня по 31 жовтня 2023 року в Уманській гімназії 4 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

«Вірю в майбутнє твоє, УКРАЇНО!»

Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Цей традиційний захід показав, що шкільна бібліотека була і є важливою та невід’ємною ланкою освітнього процесу.

У читальному залі бібліотеки демонструвались виставки книжок на задану тему, розраховані на різні вікові категорії учнів, інформаційні бесіди, бібліотечні уроки, години спілкування.

Жвавий інтерес в учнів така форма роботи, як смайл – опитування «Патріотизм – це…».

Не менш яскраво проходили вікторини та конкурси, інтерактивна гра «Маленькі патріоти». Спільно з класними керівниками, які завжди готові до співпраці і відгукнулись на пропозицію щодо проведення акції «Подаруй бібліотеці книг!» , фонд бібліотеки поповнився новими, цікавими книгами..

Цікаві та змістовні форми роботи з читачами сприяли вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, утвердженню громадянських цінностей, відданості зміцнення державності, гордості за свою рідну землю, віри в Перемогу, розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки, створенню позитивного іміджу та рекламуванню діяльності бібліотеки.

Місячник завершився, але бібліотека гімназії завжди чекає читачів, щоб ознайомити з новими цікавинками.

Бібліотека дякує усім учням та учителям за активну, творчу та змістовну підготовку і проведення Місячника шкільних бібліотек –2023 та вітає найактивніших переможців : колективи 6-Б та 7-б

Матеріали місячника шкільних бібліотек можна переглянути ТУТ…

https://www.facebook.com/groups/315306093599013/my_posted_content

У житті кожного з нас буває багато свят, як особистих, так і загальнодержавних, але є свята, які займають окреме місце в наших серцях. Без сумніву, одним із таких є День народження рідного міста. Кожен рік у жовтні ми святкуємо разом День нашого рідного міста Умані.

Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями і славною історією.

В рамках місячника шкільних бібліотек та з нагоди Дня Умані бібліотека гімназії запрошує наших читачів відвідати книжкову виставку

«Маленьке місто з великою історією!

З 01 жовтня по 31 жовтня 2023 року в Уманській гімназії 4 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

«Вірю в майбутнє твоє, УКРАЇНО!»

Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Цей традиційний захід показав, що шкільна бібліотека була і є важливою та невід’ємною ланкою освітнього процесу.

У читальному залі бібліотеки демонструвались виставки книжок на задану тему, розраховані на різні вікові категорії учнів, інформаційні бесіди, бібліотечні уроки, години спілкування.

Жвавий інтерес в учнів така форма роботи, як смайл – опитування «Патріотизм – це…».

Не менш яскраво проходили вікторини та конкурси, інтерактивна гра «Маленькі патріоти». Спільно з класними керівниками, які завжди готові до співпраці і відгукнулись на пропозицію щодо проведення акції «Подаруй бібліотеці книг!» , фонд бібліотеки поповнився новими, цікавими книгами..

Цікаві та змістовні форми роботи з читачами сприяли вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, утвердженню громадянських цінностей, відданості зміцнення державності, гордості за свою рідну землю, віри в Перемогу, розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки, створенню позитивного іміджу та рекламуванню діяльності бібліотеки.

Місячник завершився, але бібліотека гімназії завжди чекає читачів, щоб ознайомити з новими цікавинками.

Бібліотека дякує усім учням та учителям за активну, творчу та змістовну підготовку і проведення Місячника шкільних бібліотек –2023 та вітає найактивніших переможців : колективи 6-Б та 7-б

Матеріали місячника шкільних бібліотек можна переглянути ТУТ…

   https://www.facebook.com/groups/315306093599013

                         Місячник шкільних бібліотек 2022

Он-лайн книжковою виставкою про українських героїв: військових, медиків, рятувальників, волонтерів, розпочався Всеукраїнський місячник бібліотек у нашій гімназії для учнів 8 класів. Це лише кілька історій про українців , котрі проявились під час війни  з самої сильної сторони. Вони розповідають всьому  світу історії українців, про героїв серед нас, та на завжди викарбовують їх імена у нашій пам'яті. Вони - уособлення всієї України! Сильної,вільної,незламної,якою захоплюеться увесь світ!

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/3356344831315871?idorvanity=315306093599013

У рамках місячника біліотек, який тривае у нашій гімназіїї учні 9-х класів відвідали віртуальну фотовиставку "Незламні. Хроніки війни в Україні" У віртуальній галереї показані знімки, що вже стали сторінкою світової історії. Кожне фото символізує боротьбу і незламність українців, їхню жагу до життя й бажання боронити рідну землю. Історія без фотографії -це просто слова, тому що фотографія є незаперечним документом,який передає істину, та запобігає поплюженню та переписуванню нашої історії.У рамках місячника біліотек, який тривае у нашій гімназіїї учні 9-х класів відвідали віртуальну фотовиставку "Незламні. Хроніки війни в Україні" У віртуальній галереї показані знімки, що вже стали сторінкою світової історії. Кожне фото символізує боротьбу і незламність українців, їхню жагу до життя й бажання боронити рідну землю. Історія без фотографії -це просто слова, тому що фотографія є незаперечним документом,який передає істину, та запобігає поплюженню та переписуванню нашої історії.

https://ukrainianphotographers.com/unbreakable

Триває тиждень бібліотек у гімназії №4. Наші діти народилися та змужніли у незалежній Україні. Їм доведеться ії захищати та розбудовувати, щоб вона була заможньою. красивою,щоб вони жили у ній щасливо. Нам є з кого брати приклад. Професійні віськові, медпрацівники, волонтери, рятувальники! Вони -наші герої! Завдяки їм ми боремося, стоїмо і врешті-решт преможемо. Історія 21-річної дівчини Катерини Поліщук, маріупольської "Пташки із сталі"вразила учнів. Вони зробили книжки-саморобки, щоб показати і розповісти іншим історію дівчини, зброя якої-ії пісні.

  

Цікавий інтегрований урок малювання "УКРАЇНА -це мир!" для гімназистів 5 класів продовжив місячник бібліотек. Основою уроку стали: мультемедійна презентація "Хроніки подій війни 2022", знайомство з письменником - казкарем Сергійом Лоскотом та його казкою "Сонечко та колорадський жук" і звичайно малювання. Дитячий малюнок може багато розповісти про те, що робиться в душі маленького художника. Для дитини малюнок -це не мистецтво, а певна мова, що дає можливість висловити все те , що не можна висловити словами. У кожної дитини свої почуття та емоції, які залишаються в пам'яті. А ми намагаємось , щоб діти пам'ятали позитивні події, а негативні моменти навчилися відпускати!Цікавий інтегрований урок малювання "УКРАЇНА -це мир!" для гімназистів 5 класів продовжив місячник бібліотек. Основою уроку стали: мультемедійна презентація "Хроніки подій війни 2022", знайомство з письменником - казкарем Сергійом Лоскотом та його казкою "Сонечко та колорадський жук" і звичайно малювання. Дитячий малюнок може багато розповісти про те, що робиться в душі маленького художника. Для дитини малюнок -це не мистецтво, а певна мова, що дає можливість висловити все те , що не можна висловити словами. У кожної дитини свої почуття та емоції, які залишаються в пам'яті. А ми намагаємось , щоб діти пам'ятали позитивні події, а негативні моменти навчилися відпускати!

До вашої уваги виставка малюнків наших гімназистів! Ці малюнки - це ніщо інше, як історія кожної дитини, яка бачить на свої очі події, що відбуваються в Україні. Роботи, у яких закарбовано злочини Росії, страх за власне життя та надії на мир. Діти відчувають страх, біль, переживання, але з іншого боку є віра, надія, підтримка, розуміння того, що завтра буде світле майбутне!

https://www.facebook.com/groups/315306093599013

Сьогодні не залишилось байдужих до долі України людей, а слова «патріот», «герой», «незалежність набули для нас особливого значення. Світ визнав українців найбільшими патріотами, бо кожен із нас усвідомлює, що доля нашої країни у наших руках і кожен може зробити свій внесок у захист України, незалежно від віку, статі і національності. Сучасні українці теж вдаються до віршування та акумулюють свій біль і горе від війни у римовані рядки, які уже називають Поезією Вільних — воєнною лірикою українства 21-го століття.

Завершується місячник бібліотек в уманській гімназії №4 віртуальною книжковою виставкою "Книга як зброя". Зброя, яка змінює держави, людей, навколишній світ. Зброя, яка дозволяє виборювати правду на культурно-інформаційному фронті. Зброя, яка захистить нашу реальність від насадження міфів та формування псевдо історії.

Книга – це вікно у світ, який кожний автор прорубує зі свого уявлення про життя для інших людей, щоб донести їм щось надзвичайно важливе. Ми зазираємо у ці вікна і бачимо неповторний світ, історії із яких складається життя. І чим більше ми поринаємо в чужі душі, чим частіше розділяємо чужий біль і радість, тим краще ми розуміємо один одного, стаємо ближчими. Так створюється справжнє братерство – братерство духу, яке не зможе зломити ніщо і ніхто.

https://www.facebook.com/groups/315306093599013

З книжкової виставки про нашу Черкащину, де вітав дух Богдана Хмельницького і билося серце Кобзаря, розпочався Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки 2021 під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці".Протягом місяця учні краще пізнають особливості  рідного краю, феномен Черкащини, географічного і духовного центру нашої держави.

               

Інтеграційний бібліотечний захід:«Моє місто – частинка Батьківщини!». Презентація: «Умань – моє рідне місто». Конкурс малюнків: «Улюблені куточки Умані». Кожній дитині потрібне життєдайне джерело, яке б наповнювало душу енергією, розум - мудрістю, а життя - красою. Саме на інтегрованому бібліотечному заході учні5 класів із задоволенням здійснили відео подорож рідним містом, ознайомились з книжками про Уманщину і надихнулись на малювання най улюблених кожному з них куточків Умані, саме таку назву буде мати виставка малюнків, переможці якої отримають призи.

                                                   

Подарунки, які здатні дивувати і надавати задоволення, для переможців конкурсу малюнків "Умань - моя маленька Батьківщина" від шкільної бібліотеки. Читайте та насолоджуйтесь!

                                                       

Віртуальна екскурсія «Сім чудес Черкащини». Огляд краєзнавчої літератури «Пізнаю Рідний край!». Вікторина-кросворд «Україна». Уманский край надзвичайно цікавий і самобутній своїм довкіллям. Саме на краєзнавчу подорож Уманщиною завітали до бібліотеки ЗОШ 4 учні 6-А класу. Дітей дуже зацікавила презентація "Вісім легенд, що покличуть у подорож Уманщиною" , спілкування на тему: "ЧИ знаєте ви свій рідний край?"викликало жваву дискусію, а розгадування краєзнавчих кросвордів виявило, що учні знають історію, звичаї рідного краю.

                                                            

Година спілкування: «Чи знаєте ви свій рідний край?» Презентація: « Сім легенд, що покличуть у подорож Уманщиною». Щоб пишатися рідним краєм і любити його, важливо знати його історію, мову, культуру. Віртуальна подорож Черкащиною, огляд краєзнавчої літератури, перегляд презентації " 7 легенд Уманщини" сприяють духовно-етичному розвитку учнів, привертаючи їх до читання, передбачає збереження духовної спадщини нашої Батьківщини.

                                     

Буктрейлер:

Прогулуючись у суворій тищі парку "Софіївка" та милуючись його ландшафтами, виникло бажання прочитати книгу І.С.Косенка про наше "Уманське чудо" та розповісти вам про неї у буктрейлері. Вдячна Суворовій Тетяні Василівні за допомогу під час створення роліка.

https://www.facebook.com/100010686640466/videos/1743887015804498

Виховна година "Під покровом Богородиці"

https://www.facebook.com/natalka.nedomovna/videos/432214668417201

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.