Тиждень Василя Сухомлинського

Дата: 2 жовтня 2020 о 05:16, Оновлено 1 листопада 2023 о 10:14

ТИЖДЕНЬ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО 2023

Велике значення у формуванні екологічної свідомості дітей відіграє художнє слово. Так вважав і Василь Олександрович: «Слово-це найтонший різець, здатний торкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру...» Тому виховна година для 4,5 класів « Я поведу вас діти, у гарну країну…» була присвячена екологічним казкам Василя Сухомлинського. Це – казки про життя, про родючість, про милосердя, співчуття. Гімназисти здійснили віртуальну екскурсі до « Школи під відкритим небом», відчули невичерпну любов Василя Олександровича Сухомлинського до дітей та природи, відповіли на питання осінньої вікторини, відвідали книжкову виставку «Ми і природа – одна родина», зрозуміли,що людина – частина природи. І тому, чим здоровіша природа,тим краще самопочуття у людини. У хворої природи здорових людей не буває. Тому єдиний вихід для нас – берегти довкілля!

«Читання як джерело духовного збагачення не зводиться до вміння читати; з цього вміння воно тільки починається»- так писав Василь Сухомлинського. У читальному залі гімназії відбулися голосні читання творів В.Сухомлинського під гаслом «Читаємо,навчаємось,стаємо кращими!» . Діти читали казки і оповідання, що їх найбільше вразили: «Найгарніша мама», «Роби не те, що хочеться, а те, що треба», «Зозулина журба», «Матері ніколи», «Два метелика», «Сива волосинка», «Добре слово», «Усмішка» та ін. Слід звернути увагу на те, наскільки актуально на сьогоднішній день все, про що говорив і писав В.Сухомлинський,. Адже і сьогодні ми говоримо про виховну роль книги у житті людини, зокрема, дитини. Намагаюсь залучити юних користувачів бібліотеки до систематичного, вдумливого читання; привчити їх самостійно працювати з книгою.

Завершився насичений цікавими заходами Тиждень В. Сухомлинського в гімназії №4. Казки Василя Сухомлинського надихають та окриляють, занурюють у чарівний всесвіт, навчають добру та щирій дружбі, мандрувати казковими світами,надихають на творчість, тому гімназисти 4-х класів взяли участь у конкурсу малюнків за екологічними казками В.Сухомлинського Переможців конкурсу "КОЖНА КАЗКА - ЖИТТЄВА МУДРІСТЬ!" Крижановського Назара та Опалко Ярослава, учнів 4-х класів нагородили подарунками. Дякуємо Вам, читачі, за чудові, талановиті, креативні, яскраві, неперевершені малюнки!!!! Бажаємо натхнення, творчих успіхів та нових звершень!

ЮТИЖДЕНЬ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО 2022

З метою вшанування пам’яті великого педагога-мислителя, сприяння впровадженню в практику педагогічної діяльності ідей, принципів та розробок гуманної педагогіки, практичної реалізації та широкої пропаганди творчої спадщини класика світової педагогіки в Уманській гімназії №4 розпочався тематичний тиждень присвячений пам'яті Василя Олександровича Сухомлинського «Людина починається з добра».

Подорож до "казкових світів" Василя Сухомлинського. Інтерактивна гра "І я.."в легкій формі розповіла читачам про навколишній світ, познаймила з героями казок , нагадала про найкращі якості людини, навчила їх взаємодіяти один з одним для досягнення кінцевої мети. Такий захід допоміг забезпечити не тільки виховний, а й пізнавальний і освітній ефект та зробив його більш насиченим та яскравим.

Цікаво та змістовно проведено годину спілкування з читачами 4-Б класу з використанням творчої спадщини В.Сухомлинського "ДОБРЕ СЛОВО СЛОДКЕ,ЯК МЕД!.

Твори Сухомлинського надзвичайно цінні та цікаві. Діти уважно слухали та, розглядаючи ілюстрації,відповідали на питання вікторини. А отже будуть зростати паростки добра, щедроті та любові у дитячих душах, що так важливо і необхідно у наш непростий час.

В Уманській гімназії №4 підходить до завершення Тиждень добрих справ під гаслом «Раз добром зігріте серце – вік не прохолоне». Учні 4-А класу завітали до Школи Доброти Василя Сухомлинського. Цікаві заходи та вікторини надихнули школярів завітати до бібліотеки та намалювати гарні малюнки за творами письменника. Протягом тижня діти ще раз переконались, що такі  поняття, як милосердя, чуйність, доброта, співчуття,  розуміння є дуже актуальними у будь-який час і життєво необхідними для кожної людини!

ТИЖДЕНЬ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО 2020