Звіт керівника Уманської гімназії № 4

Звіт керівника Уманської гімназії № 4 про роботу у 2022/2023 навчальному році

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ

2021/2022 н.р.

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив  школи працював над науково-педагогічною проблемою «Виховання в учнів стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності на кожному уроці як важливий фактор формування творчої активності особистості. Диференціація та інтеграція навчання  відповідно до індивідуальних здібностей і можливостей учнів»

Навчально - виховні питання  вирішувались наступним чином:

1. Набули розвитку такі форми навчання як дистанційна, сімейна, педагогічний патронаж та екстернатна форма.
  2. Упроваджувались інформаційно – комунікаційні технології дистанційного навчання.
  3. Значна увага надавалась впровадженню новітніх технологій дистанційного навчання, а саме: навчання у співробітництві, кооперативне навчання, метод проектів, проблемне навчання, дослідництво, модульне навчання, ігрові технології, «мозковий штурм», рецензування тощо.
  4. На базі школи проведено міські семінари – практикуми учителів початкової ланки.
  5. У процесі роботи над науково – методичною та науково – виховною проблемами проведено педагогічні ради «підсумки навчально – виховної роботи у 2020/2021 навчальному році», «стан викладання іноземної мови», «Чотири тактики педагогічної підтримки дитини».
  6.  Запроваджувались активні форми індивідуальної роботи вчителів з учнями, які мали за мету засвоєння  інваріантної та варіативної частини навчальних планів, а саме:
  • підготовка до конкурсів, предметних олімпіад;
  • розвиток критичного та логічного мислення;
  • впровадження самоконтролю, взаємоконтролю, рецензування;
  • проведення новітніх технологій дистанційного навчання;
  • проведення нестандартних уроків з метою розвитку в учнів інтересу до навчання;
  • проведення уроків із застосуванням здоров’язберігаючих технологій;
  • застосування інформаційно – комунікаційних новітніх  технологій навчання.
  1. Вивчалась робота вчителів, що атестуються. Атестовано 5 учителів, 2 заступники з навчально – виховної роботи, практичний психолог і соціальний педагог.
  2. Проведено планову курсову перепідготовку усіх педагогічних працівників.

9.  Розпочато вивчення досвіду роботи учителя історії Настечіної А.В. з проблеми «Патріотичне виховання учнів на уроках історії».

10. Організація методичної роботи сприяла підвищенню науково -  методичного рівня вчителів з питань наступності навчання , організацій дистанційного навчання, впровадження новітніх та  інформаційно – комунікаційних технологій, здійснення особистісно зорієнтованого підходу до навчання та виховання учнів, підвищення рівня організації інклюзивного навчання, розв’язанню головних завдань НУШ, поширення ППД.

11. Організовано роботу 7 професійних спільнот учителів: початкової ланки, гуманітарного, математичного, природничого циклів, іноземних мов; основ здоров’я, фізичної культури, захисту України; інклюзивного навчання та професійної спільноти класних керівників.

12. Удосконалені форми проведення предметних тижнів в умовах дистанційного навчання та днів здоров’я, тижня трудового навчання.

13. Урізноманітнені форми спільної роботи школи, громадськості з метою підвищення рівня вихованості учнів, якості навчання, контролю за роботою школи.

14 . Вивчено стан викладання фізичної культури, основ здоров’я, предмету «Захист     України», іноземної мови.

15. Продовжено профілізацію старшої ланки школи (профіль української  філології 11-а клас).

16. Відкрито класи з поглибленим вивченням української мови (8-Б, 9-Б).

17. Закінчено участь в обласному експерименті з проблеми «Формування в учнів – національно – культурної ідентичності».

18. Продовжено роботу з обдарованими дітьми, результатами якої є 8 призерів міських предметних олімпіад з фізики, математики, біології, географії, екології, англійської мови; 3 призери Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика та 1 призер Всеукраїнського мовно – літературного конкурсу ім.. Т.Г. Шевченка.

19. Організовано роботу гуртків: польської мови, топографії, вокального,    театрального «Експромт», історичного «Патріот», волейбольного.v